Crossfit

Address

Martina Rázusa 23, Žilina, 010 01

Topujte vašu prevádzku v rámci zoznamu športovísk vo vašom meste, jeho okolí a zvýšte tak počet platiacich zákazníkov.

Využite potenciál nášho portálu naplno

O fitnescentre

CrossFit Žilina je prvý a jediný licencovaný gym v Žiline, kde sa snažíme pomocou unikátneho "programingu" dosiahnuť komplexnú pripravenosť jedinca. Pestrá možnosť voľby skupinových alebo individuálne vedených tréningov, ktoré sa nečlenia podľa druhu (partií), ale podľa stupňa vašej aktuálnej fyzickej zdatnosti. Naše "workouty" sa skladajú z rôznych, neustále meniacich sa funkčných pohybov (tlačenie, ťahanie, drepovanie, zdvíhanie, behanie), vykonávaných vo vysokej intezite. 

Čo robíme

Čo to všetko vlastne znamená? Znamená to, že u nás nenájdete rady stacionárnych bicyklov a ozrutné posilňovacie stroje. Namiesto toho sú tu pull-up bary, kettlebelly, olympíjske osky, veľký otvorený priestor pre drepy, beh, skákanie, lezenie, zdvíhanie a hádzanie (všetko pohyby, ktoré sú pre naše telo prirodzené). Preto sa vaše "workouty" budú skladať z pohybov, ktoré sú podobné pohybom dennodenne využívanými v bežnom či športovom živote. Nikdy nezdvihnete svoje dieťa "biceps curlom", tak prečo to cvičiť vo "fitku"? Zameriavame sa na zlepšovanie funkčných pohybov, ktoré sú bežné a nevyhnutné v každodenných aktivitách
Takisto to znamená, že sa nikdy nebudete nudiť. S našim neustále sa meniacim a pestrým "programingom" budete málokedy cvičiť totožný tréning dvakrát v danom roku. Už si nikdy nebudete musieť zostavovať svoje vlastné tréningové plány a tráviť hodiny v posilňovni. Namiesto toho bude pre každý deň workout pripravený tak, aby ho bolo možné upraviť podľa vašej aktuálnej fyzickej kondície. A pretože naše cvičenia sú len zriedkakedy dlhšie ako 40 minút, dokonale zapadnú aj do tých najrušnejších plánov.
Kladieme si za cieľ zlepšiť vaše schopnosti v každej oblasti funkčného pohybu, ktorého výsledok je komplexná telesná zdatnosť a obnova duševnej vitality

Pre koho tu sme?

  • sa chcete dostať do formy, ale neviete si zostaviť tréningový plán a režim
  • sa vám nepáči, alebo vás omrzelo neosobné prostredie fitness centier
  • ste stratili záujem naďalej cvičiť vo vašom "fitku", alebo vás začala nudiť vaša tréningová rutina
  • si myslíte, že nemáte čas na cvičenie
  • sa vo svojom športe snažíte získať silu alebo rýchlosť
  • už naďalej nevidíte výsledky vášho aktuálneho tréningového režimu

Naša komunita Žilina je rôznorodá. Či už sú to príslušníci našich obranných alebo záchranných zložiek, tak aj mamičky na plný uväzok, lekári, právnici, policajti, učitelia, podnikatelia a dôchodcovia. Sme miestom, kde sú si všetci rovní a kde všetci spoločne zdolávajú a posúvajú svoje doposiaľ neobjavené hranice. 

Sľubujeme vám

Sľubujeme, že prostredie, v ktorom budete trénovať, bude vždy na profesionálnej úrovni, s kvalifikovaným personálom, ktorý je odhodlaný spolu s vami dosiahnuť vaše fyzické ciele. Takisto dopíňame a budujeme vzdelanie nášho tímu, aby vám mohol poskýtnuť vždy prvotriednu úroveň tréningov. Sľubujeme, že každý deň bude pre vás novou výzvou, takže sa nikdy nedostanete do nudnej rutiny. Každý jeden z vás bude súčasťou unikátnej komunity, ktorá vás bude zakaždým motivovať a inšpirovať.

CrossFit Žilina

CrossFit Žilina spoločne s CrossFit Pressburg, CrossFit Nitra a CrossFit HomeTown tvorí najväčšiu základňu oficiálneho CrossFitu v Česku a Slovensku. Ako každý iný oficiálny gym, tak aj my zakladáme našu filozofiu na pilieroch, ktoré boli postavené v USA coachom Gregom Glassmanom, ktorý ako prvý definoval v roku 2001 "sport of fitness", ktorým je CrossFit. Aj pre CrossFit platia určité pravidlá a podmienky, ktoré má každý šport a sú verejne známe. Len pár gymov na Slovensku však splnilo všetky podmienky a pravidlá, ktoré oprávňujú používať slovo CrossFit a tým pádom ponúkať najkvalitnejšie podmienky pre tento jedinečný šport. Sme hrdí na to, že môžeme spolu s nimi svietiť na oficiálnej mape CrossFit-ových gymov (https://map.crossfit.com), čo berieme ako veľký záväzok voči Crossfitu ako športu.

Tréningy

CrossFit

zahŕňa cviky, ktoré majú priamu spojitosť s aktivitami a pohybmi z každodenného života, preto sa môžu tieto pohyby označovať aj ako pohyby "funkčné". Sú to pohyby v prvom rade prirodzené - ide o univerzálne pohybové modely, pretože naše telo ich pozná. Sú pre život esenciálne, preto ako pohyby, tak aj funkčné cviky sú bezpečné. Izolované pohyby v živote nevyužívame, preto CrossFit zahŕňa len komplexné pohyby, súbor pohybov pri ktorých sa zapája viac svalových partii naraz a pracujú vo vzájomnej súvislosti. Či chcete podávať vrcholové športové výkony,  alebo zdvihnúť svoje dieťa, ťažký nákup, zraneného kamaráta bez strachu o vlastné kĺby - CrossFit vás na tieto výzvy v živote pripraví.

Beginners kurz

Jedni hovoria ako výborne sa "zničili" pri tréningu, iní zasa nadávajú aké to bolo ťažké. Je jedno aké názory na CrossFit počúvate zo svojho okolia, nikdy si nevytvoríte komplexný obraz pokiaľ si to sami nevyskúšate. A nie je lepšia príležitosť ako náš Beginners kurz. Skoro každý deň počas týždňa sa v CrossFit Žilina otvára priestor pre tých, ktorí by radi vstúpili do sveta CrossFit-u a spravili tak niečo pre seba. Obsahom týchto tréningov sú základné techniky, motorické princípy a ich drill. Pod vedením certifikovaných trénerov sa naučíte ako správne urobiť drep, čo je to deadlift, čo sa skrýva pod skratkami AMRAP alebo EMOM. Na záver každej hodiny príde na rad workout, kde sa naučené techniky prevádzajú v intenzite a na čas, veľmi podobne ako pri plnom CrossFit-ovom tréningu. Vrelo doporučujeme absolvovať jeden kompletný CrossFit Beginners kurz pred prihlásením sa na plný CrossFit tréning, ktorý si tak budete potom môcť užiť naplno bez toho, aby Vám robili problémy základné precvičované pohyby. 

Cenník
Mesačná permanentka - obsahuje neobmedzené množstvo vstupov. Permanentka má platnosť 1 mesiac
60 €
Vstupová permanentka - obsahuje 10 vstupov. Permanentka má platnosť 1 mesiac
50 €
Drop-In - jednorazový vstup
8 €