Physio

Address

Levočská 11, Prešov, 080 01

Topujte vašu prevádzku v rámci zoznamu športovísk vo vašom meste, jeho okolí a zvýšte tak počet platiacich zákazníkov.

Využite potenciál nášho portálu naplno

O fitnescentre

Physio založila Eva - fyzioterapeutka, inštruktorka pilates a má viac ako dvadsaťročné skúsenosti s fyzioterapiou, rehabilitáciou, zdravou výživou a cvičením. Titul magistra fyzioterapie získala na Zdravotníckej fakulte, Prešovkej univerzity v Prešove so zameraním na liečbu ochorení pohybového systému. Inštruktorkou pilatesu sa stala pod vedením Renáty Sabongui v roku 2006 v Prahe. Certifikát zdravej výživy STOB získala v roku 2006 v Prahe. V roku 2011 sa stala kvalifikovanou inštruktorkou zumby v The Zumba® Academy v Bratislave.

Služby Physio

Ponúkajú cvičenie pre všetky vekové a zdravotné skupiny pod dohľadom profesionálnych inštruktorov, rovnako ako aj kompletné zdravotné poradenstvo, fyzioterapeutické služby, fitness cvičenia a vysokú kvalitu služieb.

Čo je metóda Pilates?

Metóda Pilates je systém cvikov, ktoré umožnia prevziať kontrolu nad mysľou a telom. Používa jemné, pozvoľné cviky, ktoré zvyšujú svalový tonus, preťahujú telo, zväčšujú silu a ohybnosť svalov a kĺbov. Táto metóda tiež využíva silu mysle, ktorá cvikom pomáha a zvyšuje súlad medzi telom a mysľou.

Kombinuje východné tradičné systémy cvičení ako je joga alebo taiči. Cvičebný systém Pilates je zostavovaný s cieľom obnoviť zdravé držanie tela a vytvoriť nové pohybové návyky, ktoré umožnia prirodzený pohyb bez nadmerného svalového napätia.

Metóda Pilates je vhodná, bezpečná a účinná pre udržiavanie telesnej kondície v akomkoľvek veku. Mnohé lekárske inštitúcie vo svete odporúčajú metódu Pilates ako pokračovanie rehabilitácie pacientov po úrazoch či chronických bolestiach chrbta, pretože „power house“ (jadro tela) pomáha udržať základnú polohu ťažiska tela v neutrálnej polohe, nedochádza k nadmernému preťažovaniu jednotlivých svalových skupín.

Cviky podľa metódy Pilates boli vyvinuté tak, aby v minimálnom čase čo najúčinnejšie pôsobili na svaly tela. Tieto cviky pôsobia na telo ako celok a sú veľmi účinné. Preto nie je nutné tráviť každý deň niekoľko hodín v telocvični. Postačí cvičenia opakované dvakrát alebo trikrát týždenne.

Účinky cvičenia:

 • Podopiera chrbticu
 • Prináša stabilitu tela
 • Zlepšuje rovnováhu organizmu
 • Napomáha koordinácii pohybov
 • Chráni oblasť driekovej chrbtice
 • Posilňuje brušné a chrbtové svaly a svaly panvového dna
 • Zvyšuje fyzickú silu
 • Upravuje hmotnosť tela

Zároveň odstraňuje:

 • Bolesti krku a chrbta
 • Svalové napätie
 • Napätie a stres
 • Bolesti hlavy
 • Tráviace problémy
 • Nesprávne pohyby svalov
 • Celkovú slabosť
 • Bolesti kĺbov

Fyzioterapia

Mäkké techniky

Liečebná masáž na odstránenie napätia v tkanivách, ovplyvňuje vo svaloch a v podkoží. Cieľom mäkkých techník je zníženie bolestivosti svalov a napätia.

Mäkké techniky  alebo manipulácia mäkkých tkanív predstavuje liečbu pretiahnutím kože v riase, uvoľnením fascie v podkoží. Táto technika je odlišná od klasických masáží. Používa sa na uvoľnenie povrchovo uložených svalov, skrátených svalov a šliach, jaziev. Je veľmi účinná pri stuhnutí svalstva na chrbtici, pri skrátení alebo tuhnutí Achilovej šľachy. Má podobný účinok ako reflexná masáž chrbtice.

Postizometrická relaxácia (PIR)

Ide o pasívne natiahnutie svalu fyzioterapeutom. Odporúča sa pri bolestivých a skrátených svaloch (svaly krku, plecia, chrbát  a svaly horných a dolných končatín). Dochádza k uvoľneniu a vytiahnutiu svalu.

Elektroliečba

Elektroliečba patrí k fyzikálnej terapii, pri ktorej je využívaný liečebný účinok rôznych foriem elektrickej energie, v prevažnej miere využíva svoje analgetické účinky, často zlepšuje krvnú cirkuláciu a výživu tkanív, tlmí zápalovú aktivitu a uľahčuje tak úpravu pohybových funkcií.

Systém je vhodný na liečbu rôznych neurologických, ortopedických, interných a iných ochorení sprevádzaných bolesťou a zvýšeným, alebo zníženým svalovým napätím. Podporuje chod fyziologických procesov v tkanivách, tlmí bolesť, ovplyvňuje krvný obeh a látkovú výmenu, uvoľňuje alebo stimuluje svalstvo a zmierňuje opuchy.

Ultrazvuk

Princípom UZ je premena elektrickej energie vysokofrekvenčných prúdov na teplo a mechanickú energiu v ožarovanom tkanive – mikromasáž tkaniva a baktericídny účinok.

Účinky:

 • Mechanické – tlakové zmeny v molekulách tkaniva
 • Tepelné – zvýšenie metabolizmu v tkanive a tým tíši bolesť a uvoľní spazmus (stiahnutie) svalov
 • Fyzikálne – zlepšenie regeneračných schopností tkaniva
 • Chemické a biologické – má baktericídny účinok, čo spôsobuje hynutie mikroorganizmov

Individuálne cvičenia

Podľa Vašej potreby a požiadaviek physio ponúka aj individuálne hodiny. Či už ide o cvičenie pilates, alebo potrebujete pomôcť s iným zdravotným problémom (stavy po ortopedických, neurologických a i. operáciách, artrózy, artritídy, rôzne bolestivé stavy). Cvičenie zahŕňa diagnostiku v prípade zdravotného problému, konkrétne riešenie problému a zostavenie cvikov na mieru. Vhodné aj pre športovcov, po úrazoch a operáciách.

Cvičenie je inštruované školenými fyzioterapeutmi vo physio centre.

Cenník
Pohybové cvičenia
Pilates (1 hodina)
Pilates permanentka (8 hodín)
25 €
Pilates s fit loptou permanentka (8 hodín)
25 €
Individuálne cvičenie (1 hodina)
20 €
Masáže
Klasická masáž chrbta (45 minút)
25 €
Klasická masáž chrbta permanentka (5 masáži)
100 €
Klasická masáž hornej končatiny (20 minút)
15 €
Klasická masáž dolnej končatiny (20 minút)
20 €
Klasická masáž celotelová (70 minút)
50 €
Reflexná masáž chrbta (45 minút)
25 €
Reflexná masáž chrbta permanentka (5 masáži)
100 €
Reflexná masáž šije a hlavy (20 minút)
15 €
Reflexná masáž hornej končatiny (20 minút)
15 €
Reflexná masáž dolnej končatiny (20 minút)
20 €
Fyzioterapia
Mäkké mobilizačné techniky .
40 €
Vyťahovanie skrátených svalov
30 €
Procedúry na tlmenie bolestí
20 €